O mně a jak probíhá spolupráce

MÁte NĚJAKÝ DOTAZ? Ozvěte se

info@ondrejpavlovic.cz

Jsem nadšenec do pohybu a celoživotní student fungování lidského těla. Fascinuje mě, jak je v člověku všechno navzájem propojené. Pohybový aparát, psychický stav i funkce jednotlivých orgánových soustav spolu velice úzce souvisí a je potřeba s tím i takto pracovat.

Mám vystudovanou Antropologii a genetiku člověka (RNDr.) a Teoretickou Biologii (Ph.D.) na Přírodovědecké Fakultě UK v Praze. Zároveň jsem vystudoval Aplikovanou Fyzioterapii na FTVS UK (Mgr.). Pracoval jsem rok jako pohybový terapeut na psychiatrii, a to v Centru Duševní Rehabilitace v Berouně. Trénuji individuální i skupinové lekce už bezmála 10 let a učím v trenérské škole budoucí trenéry už přes 7 let (uf, letí to). Přistupuji ke každému člověku jako k individualitě, a pracuji s ním podle jeho potřeb a dispozic, ať jste profesionální sportovec, vracíte se do akce po zranění nebo jenom rádi cvičíte. 

Prošel jsem celou řadou sportů a pohybových aktivit – závodní plavání, běh na lyžích, triatlon, parkour, thajský box, vzpírání,  crossfit a brazilské jiu-jitsu. Rekreačně třeba OCR, kickbox nebo kalistenika. Momentálně ujíždím na kettlebells a bodyweight pohybovkách.

“A jack of all trades is a master of none, but oftentimes better than a master of one.”

Od diagnostiky po pravidelnost

Jak probíhá spolupráce?

01

Nejprve je potřeba zevrubné vstupní anamnézy a diagnostiky těla. První lekce je tak většinou zaměřená právě na tohle: promluvíme si o tréninkových cílech a možných metodách a přístupech, které k nim vedou, o zdravotní a sportovní minulosti i současném stavu. Podíváme se na základní pohybové stereotypy a funkční či strukturní dysbalance, rozsah pohybu v kloubech nebo svalovou sílu/slabost.

02

Následující tréninkový režim uzpůsobíme potřebám, časovým i kondičním možnostem a cílům. Většinou je potřeba trochu zapracovat na pohyblivosti a kontrole těla pomocí jednoduchých drillů nebo pohybových situací a her. Nejčastěji stačí pouze podlaha, hrazda, tenisák či tyčka, případně odporové gumy či therabandy. K zesílení a kondici pak externí volné váhy (kettlebelly, medicinbaly, jednoručky, osa) nebo cviky s vlastní vahou.

03

Věřím, že správné základy fungují nejlépe a nikoho nenutím cvičit na trendy fitness pomůckách. I tak možná budete zpočátku cítit svaly, o kterých jste ani nevěděli, že máte.

Mým cílem není člověka odpálit na prvním tréninku, to umí kdejakej hejhula. Technika a kvalita cvičení především – lepší míň a líp než víc a hůř.

Chceš začít cvičit, rozhýbat se? Dostat se do formy?

Ozvi se, a domluvíme detaily...